H Arla Foods Ελλάς έδωσε για 5η συνεχόμενη χρονιά δυναμικό παρών στο επετειακό 10ο Spetses Mini Marathon που πραγματοποιήθηκε στις Σπέτσες 8 – 10 Οκτωβρίου 2021.

Το Arla PROTEIN συμμετείχε ως επίσημος χορηγός των αγώνων και πήρε μέρος και με μια δυναμική ομάδα 26 αθλητών που κατάφεραν να σημειώσουν επιτυχίες τόσο στα κολυμβητικά όσο και στα δρομικά αγωνίσματα.

Αθλητές και θεατές έζησαν τις υπέροχες στιγμές χαρά και συγκίνησης που προσφέρουν ο αθλητισμός, η προσπάθεια, οι διακρίσεις.

Ο Κωνσταντίνος Γκελαούζος, πέρασε 1ος το νήμα στα 25Κ running, σημειώνοντας ρεκόρ διαδρομής, ενώ στα 3Κ swimming ο Δημήτρης Κουλούρης, ο Γρηγόρης Σουβατζόγλου και η Νέλλη Δελιαλή, πέτυχαν εξαιρετικούς χρόνους, κερδίζοντας μετάλλια στις ηλικιακές τους κατηγορίες. Στα 10Κ running, η Στέλλα Αλεξανδρίδου και o Θάνος Δηµάκης κατέκτησαν επίσης μια θέση στο βάθρο.

Στο πλαίσιο των τιμητικών διακρίσεων βραβεύτηκε ο Απόστολος Χρήστου, τον οποίο υποστήριξε το Arla PROTEIN µέσω του προγράμματος «Υιοθετήστε ένα Αθλητή» για την συμμετοχή του στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

Το Arla PROTEIN παρέλαβε τιμητική διάκριση από την διοργάνωση για την συνολική παρουσία των αθλητών της ομάδας του.

Η πρωτοποριακή σειρά Arla PROTEIN περιλαμβάνει γευστικά προϊόντα, με φυσική πρωτεΐνη γάλακτος και χαμηλά λιπαρά, που αποτελούν έναν εύκολο και υγιεινό τρόπο ενίσχυσης του οργανισμού για όποιον ακολουθεί ένα αθλητικό και δυναμικό τρόπο ζωής.